Angajații SGU Ploiești au ”comis-o” din nou: au văruit mai multe mașini parcate în zona Nord [VIDEO]

vopsea
Un cititor ne-a trimis imagini surprinse ieri, în jurul prânzului, cu mașinile din parcare murdare de varul aplicat de angajații SGU pe arborii din apropiere.

Curățenia de primăvară din Ploiești face ”victime colaterale” în rândul proprietarilor de mașini. Mai mulți șoferi și-au găsit autoturismele ”văruite” de către angajații SGU. VIDEO la finalul textului.

- Publicitate -

După ce marți mai mulți șoferi care au parcat pe strada Nicolae Titulescu din Ploiești și-au găsit mașinile murdare de varul folosit pentru ”igienizarea” pomilor de către angajații SGU, miercuri a fost rândul proprietarilor de autovehicule din zona Nord să o pățească.

Citește și Super-oferta de primăvară la SGU Ploiești – văruim copaci și mașini (galerie foto)

Un cititor ne-a trimis imagini surprinse ieri, în jurul prânzului, cu mașinile din parcare murdare de varul aplicat de angajații SGU pe arborii din apropiere.

”Aș vrea să știu și eu cum remediază problema la mașina mea? Dau cei de la SGU cumva un bon la spălătorie sau la vopsitorie? Că eu dacă mă duc să vopsesc sediul SGU mă ia Poliția. Dau cu bidineaua și apoi cer scuze?” a fost mesajul său.

Reprezentanții SGU Ploiești au transmis că problemele vor fi remediate și că își cer scuze pentru ”disconfortul creat de situația descrisă de proprietarii de autovehicule.”

- Publicitate -

VIDEO Mașini ”văruite” de angajații SGU Ploiești. Atenție, limbaj licențios!

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.