Cozi la Oficiul Poștal din Piața Aurora din Ploiești pentru plata facturilor prin cardul de energie – VIDEO

La Oficiul Postal din Piata Aurora din Ploiesti s-au format cozi fiind deschis un singur ghiseu
Ploieștenii s-au așezat la rând pentru plata facturilor prin cardul de energie.

La Oficiul Poștal din Piața Aurora din Ploiești, luni dimineață, s-au format cozi. Ploieștenii s-au așezat la rând pentru plata facturilor prin cardul de energie. Oamenii au reclamat faptul că la primele ore era deschis un singur ghișeu deși cozile se întindeau, pe mai multe rânduri, pe trotuar în fața Oficiului Poștal. Imagini video la finalul textului.

- Publicitate -

Mai mulți ploieșteni s-au așezat la coadă, încă de la primele ore, la Oficiul Poștal din Piața Aurora din Ploiești pentru plata facturilor prin cardul de energie. Chiar înainte de deschiderea programului de lucru cozile erau deja formate pe trotuarul din fața Oficiului Poștal din Piața Aurora.

La Oficiul Poștal din Piața Aurora este un singur ghișeu deschis. M-am dus să depun un colet și a trebuit să renunț având în vedere cozile. Nu am avut atâta răbdare să aștept”, ne-a scris o cititoare a Observatorulph.ro care ne-a trimis imagini de la fața locului atât cu aglomerația din sediu cât și cu oamenii care așteptau la cozi în afara oficiului poștal.

Persoana care ne-a trimis imaginile a revenit, după un timp, la Oficiul Poștal din Piața Aurora din Ploiești însă situația era la fel, motiv pentru care a amânat depunerea coletului.

- Publicitate -

Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere Companiei Poșta Română cu privire la faptul că luni dimineață, la Oficiul Poștal din Piața Aurora era deschis un singur ghișeu.

Citește și: Începe plata facturilor cu cardul de energie. Numărul de telefon unde poți suna ca să afli detalii

Începând din luna februarie 2023, românii pot să efectueze plata facturilor cu ajutorul cardului de energie. Plățile pot fi efectuate la oficiul poștal, la domiciliul beneficiarului, cu ajutorul poștașului sau prin aplicația online.

Compania Națională Poșta Română a susținut, încă de la început, că încurajează plata facturilor online, în acest sens fiind lansat și un ghid, precizând totodată că a îmbunătățit platforma online.

- Publicitate -

Pentru existența unui singur ghișeu deschis la Oficiul Poștal din Piața Aurora din Ploiești trebuie, însă, să existe o explicație, având în vedere complexitatea serviciilor oferite de Poșta Română.

Citește și: Cum pot fi plătite online facturile cu ajutorul cardurilor de energie. Anunțul Companiei Naționale Poșta Română


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.