Elevii Școlii de Pompieri din Boldești au ecologizat albia Râului Teleajen

Elevii Școlii de Pompieri din Boldești au făcut curățenie

Ieri, elevii Şcolii de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldeşti au organizat o activitate de ecologizare pe strada Poligonului și pe albia Râului Teleajen.

- Publicitate -

Potrivit unui comunicat al instituției, această activitate a avut ca scop întreținerea unui mediu estetic și curat, dar și creșterea gradului de conștientizare a importanței acestora.

”Prin desfășurarea acestei activități, dorim să punem accent pe importanța păstrării unui mediu sănătos și pe dezvoltarea unei conștiințe ecologice a elevilor, deoarece fiecare dintre noi are obligația de a susține protejarea naturii, pentru a putea beneficia de tot ceea ce ne oferă” este mesajul școlii de pompieri.

FOTO

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112