Ieri, elevii Şcolii de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă „Pavel Zăgănescu” Boldeşti au organizat o activitate de ecologizare pe strada Poligonului și pe albia Râului Teleajen.
Potrivit unui comunicat al instituției, această activitate a avut ca scop întreținerea unui mediu estetic și curat, dar și creșterea gradului de conștientizare a importanței acestora.
”Prin desfășurarea acestei activități, dorim să punem accent pe importanța păstrării unui mediu sănătos și pe dezvoltarea unei conștiințe ecologice a elevilor, deoarece fiecare dintre noi are obligația de a susține protejarea naturii, pentru a putea beneficia de tot ceea ce ne oferă” este mesajul școlii de pompieri.
FOTO
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112


































