Concursul organizat de Observatorul Prahovean și Filarmonica ”Paul Constantinescu” Ploiești având ca premiu o invitație dublă la Balul Filarmonicii.
Câștigătorul invitației este Andreea Barbu și va fi contactat de reprezentanții filarmonicii pentru înmânarea premiului.
Reamintim că filarmonica “Paul Constantinescu” organizează pe 17 decembrie 2022, de la ora 18.00, cea de-a cincea ediție a Balului Filarmonicii, eveniment care se va desfășura în Sala Coloanelor Palatului Culturii, capodoperă arhitecturală ce reprezintă o mică parte a centrului vechi al Ploieștiului.
Citește și Concert extraordinar de Crăciun la filarmonica din Ploiești
Vă vor încânta Orchestra Simfonică, la al cărei pupitru dirijoral se va afla Alexandru Ilie, alături de mezzosoprana Maria Miron-Sîrbu și tenorul Liviu Iftene, Corul Filarmonicii “Paul Constantinescu”, dirijat de Eduard Dinu, Ploiești Jazz Trio alături de Cezar Ouatu și, nu în ultimul rând, Cvartetul Chronos. Evenimentul se desfășoară sub egida Ministerului Culturii.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































