Un cititor al Observatorulph.ro susține că angajații SGU Ploiești au blocat iar selectiv roțile autoturismelor parcate pe una dintre cele mai circulate străzi din Ploiești: Strada Basarabilor. Când i-a întrebat de ce ceilalți nu sunt sacționați, angajații SGU au dat vina pe Consiliul Local Ploiești.
”Vă povestesc şi „păţania” mea. Am oprit maşina personală pe strada Basarabilor pentru câteva zeci de minute, fiind şi cu băiatul de 1 an şi 3 luni pentru o problemă personală.
Nefiind atent că în zona aceea este semnul de interzis pe carosabil, şi da recunosc că este greşeala mea, am găsit maşina blocată la roata de cei de la S. G. U.
Eu sunt om corect şi cred că a fost pentru prima oară în 11 ani de zile când am parcat într-un loc nepermis. Cu toate acestea, eu am lăsat loc pentru pietoni şi mame care îşi plimbă bebelușii în cărucioare.
Am întrebat pe stimabili domni de la SGU de ce doar maşina mea a fost blocată când ceilalți sunt pe trotuar şi nici loc pentru pietoni nu au lăsat.
Ca răspuns a fost „că aşa a vrut Consiliul Local, doar pentru carosabil. Dacă lăsam decât o roată treceam cu vederea” . Bun, eu am greşit dar pietonii de ce sunt nevoiţi să iasă pe drum? Este normal? Eu nu cred.”, susține Bogdan, cititorul care ne-a semnalat situația.
Cazul de astăzi nu este singular. Fix pe aceeași stradă, acum aproximativ două luni, un prahovean trecea prin aceeași situație. Întrebat de ce nu le sunt blocate roțile și celorlalți care, efectiv, blochează accesul pietonal pe trotuar, angajații SGU au dat vina pe aceeași HCL.
Detalii AICI
Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere conducerii SGU Ploiești.


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































