Angajații TCE Ploiești au declanșat în această după-amiază grevă spontană, întrerupând lucru. La această oră (15:10) nu mai circulă decât mijloacele de transport conduse de angajații din schimbul I.
În Ploiești nu mai circulă mijloacele de transport în comun. Cum s-a ajuns la greva TCE
Sindicaliștii au intrat la negocieri cu managerul TCE, Nicolae Alexandri și cu primarul Ploieștiului, Adran Dobre.
Greviștii susțin că nu vor relua lucrul decât dacă vor primi garanții ferme că situația financiară a societății de transport în comun se va redresa.
Haos în Ploiești din cauza grevei TCE. În Ploiești mai circulă doar cursele speciale
Vezi mai jos imagini de la negocieri:


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































