Un ploieștean a plătit mai mult la Carrefour decât prețul de la raft. Reacția magazinului: ”A fost o eroare umană”

Un cititor ne-a relatat o experiență mai puțin plăcută avută, a doua zi de Paște, la magazinul Carrefour din incinta mall-ului Ploiești Shopping City. Acesta a constatat că la casa de marcat a plătit mai mult pentru anumite produse decât prețul de la raft, care era inscripționat și pe etichetă.

- Publicitate -

”Am fost la cumpărături la Carrefour. După ce am achitat produsele am constatat o diferență de aproape 30 de lei între prețul de pe etichetă al produselor și cel de pe bonul fiscal. Am fost imediat la serviciul clienți și mi-au returnat diferența. Nu mi se pare normal să verific la fiecare sesiune de cumpărături dacă sunt înșelat” a fost mesajul cititorului nostru.

La solicitarea Observatorul Prahovean pentru un punct de vedere, reprezentanții Carrefour România au transmis următorul comunicat:

„Ne dorim să le oferim clienților noștri o experiență cât mai plăcută la cumpărături și facem constant eforturi pentru a evita orice situație neplăcută. Situația diferenței de preț între raft și casă în cazul acesta a fost sesizată în magazin de către clientul nostru și a fost remediată în timp real.

- Publicitate -

Citește și Cum sunt păcăliți românii în benzinăriile din Bulgaria. Experiența unei turiste

Sesizarea a fost făcută după efectuarea cumpărăturilor, iar diferența dintre prețul de la raft și cel de pe bon a fost returnată imediat. În același timp, colegii noștri au etichetat corect produsul la raft, au identificat și remediat cauza, la bază fiind o eroare umană pe partea de etichetare în procesul de furnizare a produselor.”

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.