Încă trei bolnavi de coronavirus în Bucureşti: fiul, nora şi nepotul ofiţerului MAI

0cxcwRnM_ed62c.jpg

0cxcwRnM_ed62c.jpg

Gabriela Firea, primarul general al Capitalei anunţă încă trei cazuri de coronavirus în Bucureşti. Este vorba despre fiul, nora şi nepotul ofiţerului MAI infectat cu Covid-19.

- Publicitate -

Rudele bărbatului de 60 de ani, fost poliţist, testat pozitiv luni şi internat la Spitalul MAI, au fost depistate cu coronavirus. În total, sunt 20 de cazuri confirmate în România.

Nora bărbatului lucrează la Primăria Capitalei.

„Se impun masuri sporite de dotare a spitalelor, Ambulantei, Smurd – ului, DSP cu toata aparatura si tratamentele necesare, igiena, dezinfectie, evitarea locurilor aglomerate, inchiderea tuturor scolilor si gradinitelor pana dupa Paste, interzicerea evenimentelor culturale, sportive, de orice natura. Cooperare. Responsabilitate. Actiune”, a scris Firea pe Facebook.

sursa text g4media.ro

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Georgiana Kelemen
Georgiana Kelemen lucrează în presa locală din 2005. A lucrat ca tehnoredactor în presa tipărită, în redacții precum Viața Prahovei, Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Monitorul de Prahova și Telegrama. Din 2016 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la dezvoltarea ediției online, învâțând și să scrie articole dar și să se modeleze în alte domenii. Chiar dacă a descoperit complexitatea domeniului de comunicare, grafică, editare video și se dedică dezvoltării proiectelor conexe ale ziarului online, Georgiana semnează texte din domeniul comunicării și promovării.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău