Doctor bun. Mesajul de mulțumire al unei ploieștence pentru medicul Cristian Vintilescu: „ Datorită felului în care m-ați tratat ca pacientă, am hotărât să devin asistentă medicală”

medicul Cristian Vintilescu
„Medicul Cristian Vintilescu este un bun profesionist, un om pentru care nu există nu se poate”

„Provin dintr-o familie în care tatăl meu este medic, iar prin intermediul lui am ajuns sa cunosc acest doctor minunat. Nu doar că mi-a salvat viața, dar mi-a trasat și destinul profesional. Datorită lui am decis să devin asistentă medicală”. Așa își începe scrisoarea de mulțumire o ploieșteancă, Andreea Predescu, un om care vrea să transmită astfel toată recunoștința sa față de medicul Cristian Vintilescu Anton.

- Publicitate -

„Aveam 4 sau 5 ani când l-am cunoscut. Tatăl meu devenise angajatul dumnealui, iar dânsul a devenit medicul meu de familie. În 1994 a înființat Clinica Mediurg, prima clinica de medicină de urgență, cu apel unic, serviciu de ambulanță privată 24/24 și transport internațional de pacienți, din Ploiești, Prahova și chiar din țara.
Numele dumnealui este Cristian Vintilescu Anton. Întotdeauna a avut grijă de sănătatea mea, indiferent de zi, oră, indiferent de cât de ocupat ar fi fost. Niciodată la dumnealui nu a existat și nu există „nu se poate”. Am decis să devin asistent medical datorită dumnealui. Un om care a ridicat de la zero „Spitalul Sfântul Anton”, un spital de reabilitare medicală, medicină fizică și balneologie. 
Sub îndrumarea dumnealui, pacienții chiar se fac bine. Dă dovadă de profesionalism, dar și de galanterie, bun simț, blândețe în glas și cu iubire de oameni în privire.

Citește și: https://www.observatorulph.ro/sanatate/2681240-doctor-bun-mesajul-de-multumire-al-unei-ploiestence-pentru-chirurgul-cristian-vijiiac-s-a-purtat-atat-de-frumos-cu-mine-asa-cum-niciun-medic-nu-a-facut-o-vreodata

Domnul doctor Vintilescu are grijă de fiecare detaliu în parte să fie perfect. De la asfaltul din fața spitalului până la alegerea tratamentului ideal pentru îmbunătățirea sănătății pacienților, pentru bunăstarea personalului și pentru asigurarea unui mediu sănătos din punct de vedere fizic si psihic.

Vă scriu acum din postura de pacient, fiind recent operată. Mâinile sale de aur mi-au îmbunătățit semnificativ calitatea vieții, în urma problemelor la coloană. Domnule doctor, vă mulțumesc și vă doresc o viață lungă, blândă, prosperă și multă sănătate, așa cum dumneavoastră ne oferiți si nouă”.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Luiza Toboc
Luiza Toboc lucrează în mass media din 2003, atât presă scrisă, cât și TV. A fost redactor/ prezentator știri la Prima TV Câmpina, a urmat colaborarea cu VP TV și Travel MIX Channel, unde a fost realizator de emisiuni , acoperind aproape toate sferele de interes (sănătate, administrație, politic, învățământ, dar și social). La televiziunea de turism, Travel Mix Channel a realizat jurnale de călătorii în țară. A urmat, colaborarea cu Republikanews, unde, la fel, a fost realizator de emisiuni, fiind implicată și în proiectul derulat în colaborare cu televiziunea regională MDI TV, din Târgoviște. Din aprilie 2021, face parte din echipa Observatorul Prahovean, fiind implicată, printre altele, în numeroase campanii umanitare, prezentate pe larg în cel mai citit cotidian al județului.