
Consilierul local Alexandru Ștefan (Prahova în Acțiune) a anunțat, joi, în cadrul unei conferințe de presă, că solicită înființarea unui Comitet de Coordonare la CSM Ploiești. Propunerea a fost făcută în contextul în care activitatea Clubului Sportiv Municipal (CSM) Ploiești a fost perturbată în ultimii doi ani de o serie de probleme.
Consilierul local Alexandru Ștefan (Prahova în Acțiune) susține că, după protestul izbucnit la CSM Ploiești, a încercat să identifice problemele de la Clubul Sportiv Municipal.
Astfel, consilierul local Alexandru Ștefan susține că unul dintre aspectele constatate ține de infrastructura sportivă deficitară.
„Avem secții înființate ce nu au baze sportive, cum ar fi secția de natație și patinaj. Ne aflăm în situația rușinoasă de a trimite zi de zi în deplasări copii talentați, ca să se antreneze la Izvorani, pentru că nu avem un bazin de înot în Ploiești”, a susținut Alexandru Ștefan, consilier local Prahova în Acțiune.
Citește și: Nereguli la CSM Ploiești: Constatările consilierului local Ștefan Alexandru
Pe lista problemelor identificate de alesul local figurează inclusiv lipsa organizării orelor de sport și un conflict de program cu alte secții sportive, dar și faptul că premiile financiare și resursele financiare pe care clubul le pune la dispoziția sportivilor și care, în opinia consilierului local, sunt „puternic discreționare”.
Nu în ultimul rând, consilierul local consideră că numărul copiilor înscriși, raportat la numărul de personal implicat și la populația orașului este unul foarte mic .
Consilierul local Alexandru Ștefan a anunțat că va propune Consiliului Local oportunitatea de a înființa un Comitet de Coordonare al CSM Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























