Președintele PMP, europarlamentarul Eugen Tomac, a lansat campania de strângere de semnături ”România merită în Schengen!”
“Campania vine ca urmare a acțiunii pe care am inițiat-o împotriva Consiliului UE la Curtea de Justiție a Uniunii Europene (CJUE) pentru a anula votul nelegal al Austriei din 8 decembrie 2022.
Semnăturile adunate vor însoți petiția pe care o voi depune la Comisia de Petiții a Parlamentului European prin care voi solicita Parlamentului să intervină, în calitate de parte privilegiată, în acțiunea pe care deja am declanșat-o la CJUE.”
Schengen este un drept dobândit prin efortul tuturor românilor. După 8 decembrie 2022, fiecare zi reprezintă încălcarea acestui drept. Este un demers în interes naţional ce va scrie istorie pentru România.
Intrați pe www.romaniainschengen.ro şi semnaţi petiţia „România merită în Schengen”.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































