Primul mesaj al primarului Piedone după ce a fost condamnat definitiv la închisoare în dosarul Colectiv

Cristian Popescu Piedone, primarul Sectorului 5, a fost condamnat joi la 4 ani de închisoare în Dosarul Colectiv pentru abuz în serviciu, potrivit sentinței. Acesta a transmis un mesaj după aflarea deciziei:

- Publicitate -

M-au luat… NEVINOVAT
Ca pe un câine m-au chinuit și m-au tăvălit șase ani și jumătate!
Zilnic mi-au picurat amar și boală în trup și în familie!
M-au vânat pe unde m-au prins.
Că i-am deranjat, că le-am stricat pușculițele…
Rămâneți cu bine, oameni buni!

Citește și Condamnări definitive în dosarul Colectiv. Piedone, 4 ani de închisoare cu executare

Vă mulțumesc tuturor celor care mi-ați rămas alături în toți anii aceștia grei!
Eu merg acum unde mă azvârle statul meu cel românesc!
Dumneavoastră, cetățenilor din Sectorul 5, vă doresc sănătate și fericire!
Povestea noastră se oprește aici, din păcate.
A fost frumos, atât cât ne-au permis, atât cât ne-au lăsat… !
Am dovedit, împreună, că prin muncă se pot face lucruri bune pentru comunitate!
Am crezut în visuri, am împlinit visuri!
Am dovedit că putem face imposibilul… posibil!
Va iubesc! ❤️
Să ieșiți la vot când vor fi alegeri!
Să vă alegeți un primar drept, care să vă respecte!
Un primar demn și muncitor, care să vă merite!
Cu multă dragoste, Piedone❤️

Am un mesaj pentru familiile tinerilor decedați în clubul Colectiv și pentru cei răniți în acea fatidică noapte:
Piedone merge la pușcărie NEVINOVAT!
Adevărații vinovați pentru tragedia Colectiv sunt liberi!!!
Vă veți convinge!

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112