Ministrul Sănătății a încurcat Paștele cu Crăciunul în mesajul transmis românilor

ministrul alexandru rafila
Șeful de la Sănătate a încurcat Paștele cu Crăciunul

Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a încurcat sărbătoarea Învierii Domnului cu cea a Nașterii. Într-un mesaj în care le-a urat românilor sărbători fericite, oficialul a încurcat Paștele cu Crăciunul.

- Publicitate -

„Sărbători de Paște binecuvântate. Fie ca LUMINA NAȘTERII DOMNULUI să pătrundă în sufletele și în casele dumneavoastră. Împreună să facem o Românie care să ofere copiilor noștri un trai bun, cu sănătate și prosperitate. Hristos a înviat!”, a fost mesajul ministrului Alexandru Rafila.

Mesajul a fost transmis de Rafila în Sâmbăta Mare.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112