Klaus Iohannis a participat la slujba oficiată cu ocazia Paștelui Catolic în Sibiu

klaus iohannis slujba sibiu

Președintele Klaus Iohannis, însoțit de Prima Doamnă, Carmen Iohannis, au participat duminică la Slujba Paștelui Catolic care a avut loc la biserica Romano-Catolică „Sfânta Treime” din Sibiu.

- Publicitate -

Însoțit de prima doamnă a României, Carmen Iohannis, președintele a ajuns la biserică cu puțin timp înainte de începerea slujbei.

În fața camerelor, Iohannis a făcut o scurtă urare de „La mulți ani”, transmite publicația locală Turnul Sfatului.

„Tuturor creștinilor care sărbătoresc Învierea Domnului acum le doresc Sărbători fericite. Hristos a înviat! zile frumoase, liniștite, cu familia, cu prietenii, iar creștinilor care mâine au sărbătoarea Floriilor le doresc o zi frumoasă și La mulți ani”, a urat acesta.

Sâmbătă seară, președintele a participat și la Slujba de Înviere de la Sibiu.

- Publicitate -

Citește și: Nume de flori care se sărbătoresc de Florii. Laura sau Călin sunt unele dintre ele

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112