Președintele Klaus Iohannis, însoțit de Prima Doamnă, Carmen Iohannis, au participat duminică la Slujba Paștelui Catolic care a avut loc la biserica Romano-Catolică „Sfânta Treime” din Sibiu.
Însoțit de prima doamnă a României, Carmen Iohannis, președintele a ajuns la biserică cu puțin timp înainte de începerea slujbei.
În fața camerelor, Iohannis a făcut o scurtă urare de „La mulți ani”, transmite publicația locală Turnul Sfatului.
„Tuturor creștinilor care sărbătoresc Învierea Domnului acum le doresc Sărbători fericite. Hristos a înviat! zile frumoase, liniștite, cu familia, cu prietenii, iar creștinilor care mâine au sărbătoarea Floriilor le doresc o zi frumoasă și La mulți ani”, a urat acesta.
Sâmbătă seară, președintele a participat și la Slujba de Înviere de la Sibiu.
Citește și: Nume de flori care se sărbătoresc de Florii. Laura sau Călin sunt unele dintre ele
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































