Două explozii au tulburat liniştea, miercuri dimineaţă, în Ierusalim. Autorităţile din Israel au afirmat că este vorba despre atacuri cu bombă, în urma cărora bilanţul răniţilor a crescut deja la 15, de la 7, câte fuseseră anunţate iniţial. Ambele explozii s-au petrecut în staţii de autobuz, potrivit observatornews.ro
Cel puţin 15 persoane au fost rănite miercuri dimineaţă, la Ierusalim, în două explozii despre care autorităţile afirmă că au fost atacuri cu bombă, informează AFP şi Reuters, potrivit Agerpres. O explozie produsă într-o staţie de autobuz la ieşirea din oraş s-a soldat cu 12 răniţi, dintre care doi sunt în stare gravă, iar o a doua, survenită într-o altă staţie, a avariat un autocar şi s-a soldat cu trei răniţi, potrivit serviciilor de salvare.
Poliţia israeliană a afirmat într-un comunicat că exploziile, produse la o jumătate de oră una de cealaltă, au fost un presupus atac palestinian
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































