Ca-n filme: o femeie din Elveția a fost călcată de trei ori de propria maşină

Foto Envato

O femeie din Elveţia se află în stare gravă la spital, după ce a fost călcată de propria mașină, de trei ori.

- Publicitate -

Şoferiţa în vârstă de 45 de ani coborâse din maşină, într-o zonă din St. Gallen, fără a opri motorul şi a asigura autoturismul, cel mai probabil pentru a lua ceva din portbagaj, scrie The Guardian.

Strada fiind uşor în pantă, maşina s-a pus în mişcare în marşarier.

Femeia a încercat să o oprească, însă a căzut şi maşina a trecut peste ea, s-a ciocnit de un alt autoturism şi a pornit înapoi în direcţia femeii, trecând din nou peste ea.

- Publicitate -

Scena ruptă parcă din filme nu s-a încheiat aici.

Maşina s-a lovit apoi de un trotuar şi a plecat din nou în direcţia femeii, pe care a călcat-o, pentru a treia oară la rând.

Şoferiţa a fost transportată la spital în stare gravă.

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Georgiana Kelemen
Georgiana Kelemen lucrează în presa locală din 2005. A lucrat ca tehnoredactor în presa tipărită, în redacții precum Viața Prahovei, Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Monitorul de Prahova și Telegrama. Din 2016 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la dezvoltarea ediției online, învâțând și să scrie articole dar și să se modeleze în alte domenii. Chiar dacă a descoperit complexitatea domeniului de comunicare, grafică, editare video și se dedică dezvoltării proiectelor conexe ale ziarului online, Georgiana semnează texte din domeniul comunicării și promovării.