Doi angajați de la grădina zoologică din Harkov, care rămăseseră în urmă în oraș pentru a avea grijă de animale în condițiile unui bombardament fără oprire al invadatorilor, au fost găsiți morți, a anunțat, marți, conducerea administrația grădinii zoologice, conform CNN.
Grădina zoologică Feldman Ecopark a transmis că a primit confirmarea, luni, că angajații au fost găsiți baricadați într-o cameră, unde fuseseră împușcați de soldații ruși, potrivit digi24.ro.
Nu este încă clar când au murit cei doi, însă aceștia dispăruseră de la începutul lunii martie.
Conform comunicatului, mai multe animale au fost evacuate în timpul bombardamentelor, inclusiv lei, jaguari, vulpi argintii și hiene.
Cei doi angajați rămăseseră la grădină pentru a hrăni și a avea grijă de animalele rămase. Când ceilalți angajați au revenit în zonă în 7 martie, cei doi dispăruseră.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































