În Netișin, regiunea Hmelnytsky, din Ucraina oamenii au prins un tâlhar și au decis să-l pedepsească conform legilor războiului, potrivit stirileprotv.ro.
În timpul celui de-al Doilea Război Mondial, cei care jefuiau magazine și clădiri rezidențiale erau legați de stâlpi și erau pedepsiți cu o curea.
Același lucru a pățit și bărbatul care apare în imagini. Videoclipul a apărut pe un canal de Telegram.
Acțiuni similare împotriva infractorilor au fost comise în alte câteva orașe din Ucraina, scrie presa locală. Tâlharii sunt prinși nu numai de oamenii legii ci și de oamenii de rând care au rămas să își apere teritoriul.
Primarul Kievului, Vitaliy Klitschko , a transmis pe pagina sa Telegram : „Tâlharii vor fi pedepsiți conform legilor din timpul războiului, vor fi neutralizați fără avertisment! Kieveni! De îndată ce vedeți oameni suspecti, tâlhari, contactați ofițerii legii și armata”.
Vezi VIDEO AICI
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































