Podul de la Gara de Vest, transformat în derdeluș. Fotografia zilei

pod

pod

Zeci de copii au profitat de zăpada depusă pe șantierul pasajului de la Gara de Vest din Ploiești și s-au dat cu săniuțele pe podul nefinalizat,

- Publicitate -

Ionuț Urzeală, președintele secției de baschet la CSU Ploiesti Basketball a postat pe pagina sa de Facebook imaginea alăturată cu următorul comentariu: „Suntem singurul oraș din România cu pârtie artificiala pentru săniuș. Ps. Fara caterinca: chiar m-am bucurat de bucuria copiilor ce i-am văzut acolo.”

Podul de la Gara de Vest ar trebui finalizat în luna martie a acestui an, dar având în vedere condițiile meteo actuale, este de așteptat ca termenul să fie amânat cu câteva luni. Investiția a fost finanțată parțial cu fonduri europene și ar fi trebuit inaugurată la 31 decembrie 2015.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău