Zeci de copii au profitat de zăpada depusă pe șantierul pasajului de la Gara de Vest din Ploiești și s-au dat cu săniuțele pe podul nefinalizat,
Ionuț Urzeală, președintele secției de baschet la CSU Ploiesti Basketball a postat pe pagina sa de Facebook imaginea alăturată cu următorul comentariu: „Suntem singurul oraș din România cu pârtie artificiala pentru săniuș. Ps. Fara caterinca: chiar m-am bucurat de bucuria copiilor ce i-am văzut acolo.”
Podul de la Gara de Vest ar trebui finalizat în luna martie a acestui an, dar având în vedere condițiile meteo actuale, este de așteptat ca termenul să fie amânat cu câteva luni. Investiția a fost finanțată parțial cu fonduri europene și ar fi trebuit inaugurată la 31 decembrie 2015.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































