Un șofer care circula aseare pe strada Fabricilor din Ploiești a virat brusc pe o stradă după ce a văzut autospeciala de poliție.
Agenții au plecat în urmărirea mașinii, la volanul căreia se afla un tânăr de numai 16 ani, care, evident, nu avea permis de conducere. De asemenea, autovehiculul pe care îl conducea nu era înmatriculat.
Un gest făcut aproape zilnic de șoferi, amendat cu 600 de lei
Polițiștii i-au întocmit puștiului dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis și conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Filtre pe drumurile din Prahova: șoferi beți, vitezomani sau fără permis
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































