
Lucrările la pasajul de la Gara de Vest ar urma să fie gata la finele lunii aprilie.
Pasajul de la Gara de Vest are ca termen de finalizare oficial finele lunii iunie 2017. Se pare însă că lucrările au avansat destul de mult, autoritățile locale anunțând că pasajul va fi gata la finele lunii aprilie.
Citește și: Vestea așteptată de ploieșteni. Pasajul de la Gara de Vest se deschide în aprilie
De ieri, de altfel, constructorul a început turnarea mixturii asfaltice pe pasaj. Conform proiectului inițial, la pasaj mai sunt de montat balustradele, precum și indicatoarele. Ploieștiul a scăpat de obligația de asfaltare a drumului de sub pasaj. (Foto: Facebook – Andrei Țurcanu).
În propunerea de buget pentru anul 2017, municipalitatea a prevăzut alocarea a 10 milioane de lei pentru finalizarea lucrărilor la pasaj. Mâine, la Teatrul Toma Caragiu, are de altfel loc dezbaterea pe tema bugetului de venituri și cheltuieli al Ploieștiului, în anul 2017.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































