Câți bani câștigă primarul și viceprimarii Ploieștiului pentru ca orașul să arate oribil

da435a0b-dobre-ganea-pana_6b9fe.jpg

da435a0b-dobre-ganea-pana_6b9fe.jpg

Ploieștiul este un oraș mizerabil, plin de gropi, cu un domeniu și transport public jalnice. Cu toate acestea, primarul PNL și cei doi viceprimari PSD și ALDE au obținut venituri din salarii și indemnizații demne de manageri de multinaționale! Să-i luăm pe rând.

- Publicitate -

Potrivit declarației de avere postate pe site-ul instituției, primarul Adrian Dobre a încasat, anul trecut, un venit total în cuantum de 150.048 de lei, respectiv 12.504 lei/lună, bani în mână. În acest context merită precizat că salariul brut actual al edilului șef este de 18.720 de lei/lună, față de 17.100 lei/lună cât era anul trecut (detalii AICI)

Citește și Brașovul dă clasă Ploieștiului chiar și la WC-urile publice. Imagini interzise lui Dobre, Ganea și Pană

După ”modelul” primarului Dobre, nici viceprimarul PSD, Cristian Ganea, nu a avut de declarat proprietăți sau mașini. În schimb, a câștigat din salariul de la Primăria Ploiești suma 113.961 de lei, adică o medie de 9.496 de lei pe lună!

- Publicitate -

Citește și Mi-e rușine că sunt ploieștean. Un oraș plin de gropi, transformat în junglă și îngropat în gunoaie. FOTO

În fine, celălalt ”vice”, membrul ALDE George Pană, a declarat la capitolul venituri de la Primăria Ploiești suma de 106.704 lei, fiind și cel mai bogat edil. Astfel, Pană are o casă și un apartament în Ploiești, trei autoturisme și mai multe depozite bancare, în lei și valută.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău