Ploieștiul este un oraș mizerabil, plin de gropi, cu un domeniu și transport public jalnice. Cu toate acestea, primarul PNL și cei doi viceprimari PSD și ALDE au obținut venituri din salarii și indemnizații demne de manageri de multinaționale! Să-i luăm pe rând.
Potrivit declarației de avere postate pe site-ul instituției, primarul Adrian Dobre a încasat, anul trecut, un venit total în cuantum de 150.048 de lei, respectiv 12.504 lei/lună, bani în mână. În acest context merită precizat că salariul brut actual al edilului șef este de 18.720 de lei/lună, față de 17.100 lei/lună cât era anul trecut (detalii AICI)
După ”modelul” primarului Dobre, nici viceprimarul PSD, Cristian Ganea, nu a avut de declarat proprietăți sau mașini. În schimb, a câștigat din salariul de la Primăria Ploiești suma 113.961 de lei, adică o medie de 9.496 de lei pe lună!
În fine, celălalt ”vice”, membrul ALDE George Pană, a declarat la capitolul venituri de la Primăria Ploiești suma de 106.704 lei, fiind și cel mai bogat edil. Astfel, Pană are o casă și un apartament în Ploiești, trei autoturisme și mai multe depozite bancare, în lei și valută.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































