Inițial a fost un zvon, apoi ObservatorulPh a publicat în exclusivitate demararea auditului care să stea la baza negocierilor pentru ca Marian Copilu să cunoască situația financiară exactă a clubului și să decidă dacă este cazul să investească la Petrolul Ploiești.
În această seară, președintele clubului ploieștean a ne-a confirmat că s-a parafat noua colaborare, iar Marian Copilu devine astfel omul care va finanța Petrolul Ploiești.
Claudiu Tudor, președinte Petrolul Ploiești: ”Este adevărat, Marian Copilu este cel care investește în clubul prahovenilor.”
Detaliile schimbării majore vor fi detaliate în cursul următoarelor zile, suporterii așteptând cu nerăbdare să afle cât mai multe despre ce are de gând să facă Marian Copilu, cel care a obținut numeroase titluri de campion din poziția de președinte la CFR Cluj. În acea perioadă avea calitatea de angajat al unui club, de mâine devenind investitor.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































