Bătaie între mai mulți tineri în autogara din Vălenii de Munte din cauza unei fete care a fost lăsată să joace fotbal-VIDEO

Nemulțumiți, ceilalți jucători au început să-i reproșeze acest lucru, iar până la o bătaie în toată regula nu a mai durat mult.

Mai mulți tineri și-au împărțit pumni și picioare joi seara în autogara din Vălenii de Munte în urma unui meci de fotbal pierdut.

- Publicitate -

Surse apropiate anchetei au declarat pentru Observatorul Prahovean că scandalul a pornit de la faptul că unul dintre adolescenții implicați și-a lăsat iubita să joace fotbal într-un meci avut alături de prietenii săi cu o altă echipă, fapt ce a dus la pierderea partidei.

Nemulțumiți, ceilalți jucători au început să-i reproșeze acest lucru, iar până la o bătaie în toată regula nu a mai durat mult.

Polițiștii s-au sesizat din oficiu și fac cercetări pentru tulburarea liniștii și ordinii publice.

- Publicitate -

IPJ Prahova a precizat pentru pentru Observatorul Prahovean că la data de 6 octombrie a.c., în jurul orei 20.15, polițiștii din cadrul Poliției orașului Vălenii de Munte au fost sesizați prin apel 112 de către o persoană, cu privire la faptul că în autogara din oraș se desfășoară un conflict între mai mulți tineri.

Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat 6 tineri cu vârstele cuprinse între 16 și 20 de ani care își adresau cuvinte jignitoare, nefiind constatate alte fapte de natură contravențională sau penală.

Ulterior, aceștia au fost conduși la sediul unității de poliție pentru clarificarea situației de fapt.

- Publicitate -

În cauză, față de cele 6 persoane s-a luat măsura sancționării contravenționale cu amenzi în valoare totală de 1.200 de lei conform Legii nr.61/1991, privind sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.

Persoanele implicate nu au dorit să depună plângere penală pentru comiterea vreunei infracțiuni.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ștefan Vlăsceanu
Ștefan Vlăsceanu a fost interesat de presa scrisă încă din perioada liceului, când a intrat pentru prima dată pe ușa redacției ziarului Monitorul de Prahova. Este cel mai tânăr jurnalist din echipa Observatorul Prahovean, în prezent fiind redactor șef. Publică și documentează lunar zeci de articole și subiecte din domenii precum eveniment, social și investigații. În paralel administrează ziarul Observatorul de Brașov. Este absolventul facultății de Sociologie și Comunicare din Brașov, promoția 2013 și câștigător al Galei Tineretului Prahovean 2023 – cel mai activ tânăr jurnalist prahovean.