Se întâmplă și lucruri bune la Halele Centrale! Recunosc, nu mă simt confortabil să fiu purtător de vești bune. Mai ales pentru că rolul presei și al societății civile în general este acela de a semnala derapaje, erori, neajunsuri. Dar pentru că astăzi merită, vreau să consemnez aprecierea mea pentru tot personalul de la Hale și Piețe de la director până la colectivul de la curățenie.
Faptele pe scurt:
Pe data de 19 Septembrie începeau lucrările de igienizare și zugrăveli la cupola mare, care în urma incendiului din ziua de paște era neagră de funingine cu geamuri sparte, instalații electrice afectate și altele.
Termenul de finalizare era 2 Octombrie. După prima săptămână, care în opinia mea a fost mai ezitantă, s-a reușit recuperarea și în consecință respectarea termenului de execuție. În prima săptămână cum spuneam s-a realizat doar spălarea cupolei. Sigur, pare puțin, dar a fost un proces foarte serios și făcut cu destulă exigență. Însă eram convins că lucrarea se va lungi mult.
Am pierdut și un pariu pe tema asta. Azi mă bucur că l-am pierdut. Aveam pregătit și un comentariu destul de critic. Dar…cum „orice lucru își are vremea lui” astăzi zicem de bine.
Că este curat și zugrăvit sunt aproape lucruri normale. Ce poate fi trecut la realizări mai notabile sunt restaurarea fântânii din zona de pescărie, schimbarea geamurilor din vârful cupolei și punerea în valoare a luminatoarelor naturale de la etaj prin schimbarea geamurilor. Acestea împreună reușesc să arate și astăzi frumusețea arhitecturală a edificiului. Atașăm poze pentru dovadă la finalul articolului.
În ciuda unor condiții dificile și mă refer în primul rând la înălțimea cupolei, la baletul printre unele standuri ce nu au putut fi deplasate, firma care a efectuat lucrarea s-a descurcat onorabil.
Așa cum onorabil s-au descurcat acei angajați ai Hale și Piețe care au dus greul, iar de data asta s-au autodepășit. Mă refer la cei de la serviciu tehnic, altfel destul de prost plătiți, dar care sunt esențiali pentru funcționarea în bune condiții, până la doamnele de la curățenie care au fost solicitate la maxim. Merită să le sărut mâna public.
Ploieștenii pot veni la Halele Centrale să facă aprovizionarea cu cele necesare într-un cadru normal spun eu. Sper ca această normalitate să se păstreze, comercianții să facă mai mult pentru mulțumirea clienților, și toți să trecem cu bine prin viitorul destul de incert.
P.S. Luni, 3 octombrie, comercianții își montează standurile, iar de marți, 4 octombrie, clădirea Halelor Centrale se va redeschide pentru clienți.
Așa arăta înainte de lucrări fântâna arteziană din zona pescăriei

Așa arată după renovare elementul decorativ

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































