După ce aseară benzinăriile Mol din Ploiești au afișat un preț de 8,4 lei la benzină, respectiv 9 lei la motorină, în această după-amiază prețurile au fost reduse semnificativ.
Astfel, la stațiile Mol din Ploiești, prețul afișat joi după amiază la benzină este de 7,97 lei litru, cu aproape 50 de bani mai puțin.
Citește și Cum explică Mol România scumpirile de carburanți
La motorină, reducerea este și mai mare, de la 9 lei/litru la 8,25 de lei!
Noile prețuri sunt sensibil egale și chiar mai mici în comparație cu cele ale benzinăriilor concurente.
Petrom, de exemplu, vinde benzina cu 7,99 de lei, iar OMV cu 8.01 lei/litru.
Ieftinirea vine pe fondul controalelor derulate astăzi de OPC, ANAF și Consiliul Concurenței la benzinăriile care au scumpit excesiv carburanții, declanșând o isterie națională.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































