
Şoferii și vatmanii de la TCE Ploiești fac astăzi grevă de avertisment.
Aceștia nu au întrerupt programul de lucru, ci au ales ca formă de protest să circule cu farurile aprinse și cu banderole albe la oglinzile retrovizoare.
Observatorulph.ro a anunțat protestul aici: Șoferii și vatmanii TCE Ploiești protestează mâine. Cum vor circula mijloacele de transport în comun
Orarul de circulație a mijloacelor de transport în comun nu a fost modificat, astfel încât călătorii nu au de suferit din cauza protestului. Protestul este organizat de SINDICATUL LIBER TRANSPORTATORILOR PROFESIONIȘTI din PLOIEȘTI.
Șoferii protestează împotriva condițiilor de lucru și a faptului că situația financiară grea a TCE nu le mai permite nici măcar cumpărarea de piese de schimb pentru autobuzele vechi de 10 și chiar 20 de ani.
Sindicaliștii au împărțit călătorilor fluturași în care își justifică protestul.

UPDATE În această dimineață, în curtea TCE s-au strâns mai mulți angajați, care protestează (foto: Facebook/Gabi Dima)

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































