A decedat pacientul care a căzut de la geamul Secției de Urologie

Spitalul-Județean-Ploiești
Foto cu caracter ilustrativ

Pacientul, care a căzut în cursul zilei de astăzi de la geamul Secției de Urologie a Spitalului Județean, a decedat.

- Publicitate -

Decesul a survenit ca urmare a multiplelor leziuni suferite în urma căderii.

Reamintim faptul că în cursul zilei de astăzi un bărbat a căzut de la etajul 1 al Secției de Urologie a Spitalului Județean Ploiești.

În urma căzăturii, ca urmare a impactului cu solul, a suferit o  fractură cominutivă de humerus stâng, fractură de bazin și traumatism cranio cerebral.

- Publicitate -

Potrivit surselor medicale bărbatul suferea de cancer și tocmai fusese supus unei intervenții chirurgicale la prostată.

Citește știrea inițială: Un bărbat s-a aruncat de la etajul Secției de Urologie a Spitalului Județean Ploiești

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112