Un accident rutier a avut loc sâmbătă seară, pe Șoseaua Nordului, în Ploiești. O femeie și o fetiță de 6 ani au ajuns la spital, după ce au fost lovite pe trecerea de pietoni.
UPDATE aici: Șoferul care a lovit doi pietoni, pe trecere, pe Șoseaua Nordului, ar fi fost sub influența drogurilor
Conform IPJ Prahova, o femeie în vârstă de 40 de ani, împreună cu o minoră în vârstă 6 ani ar fi fost surprinse și accidentate de un autoturism condus de un șofer în vârstă de 24 de ani, în timp ce se aflau în traversarea părții carosabile.
Cele două persoane au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Surse aflate la fața accidentului susțin că șoferul a trecut printre refugii, nu prin spatele unuia, cum e obligatoriu.
Sursa foto Info Trafic Prahova
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































