Polițiștii Serviciului Prahova au organizat joi după amiază mai multe acțiuni rutiere pe drumurile naționale care străbat județul.
„La acest moment, polițiștii rutieri din cadrul Serviciului Rutier Prahova desfășoară o acțiune cu forțe mărite pe Drumurile Naționale 1, 1A și 1B, din județ pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere cu urmări grave.
În atenția polițiștilor se află conducătorii auto care depășesc regimul legal de viteză, în acest sens acționându-se cu aparate radar în sistem cascadă.
În acțiune sunt angrenați și polițiștii orașului Breaza, respectiv cei ai stațiunii Sinaia.” au transmis reprezentanții Poliției Prahova.
Vom reveni cu rezultatele acțiunii.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































