Un bărbat de 38 de ani a fost salvat în ultima clipă de pompierii prahoveni, după ce a leșinat într-o cisternă care transportase ciclopentan și pe care o igieniza.
Potrivit ISU Prahova, incidentul s-a petrecut în această seară, în jurul orelor 20.00, pe Strada Gheorghe Grigore Cantacuzino din Ploiești.
”Am intervenit pentru salvarea unui persoane inconștiente din interiorul unei cisterne.
Am fost mobilizate următoarele mijloace: o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD”, se arată în comunicatul ISU Prahova.
Citește și: Evaziune fiscală la Orășelul Copiilor din Ploiești. Reportaj cu camera ascunsă difuzat de Ploiești TV [VIDEO]
Din primele informații, victima executa activități de igienizare în interiorul cisternei iar aceasta era goală, în trecut transportând ciclopentan.
”Bărbatul a fost scos cu rapiditatea și s-au început manevrele de resuscitare. Din fericire după efectuarea protocolului de resuscitare și administrarea de medicamentație victima a ieșit din stop cardio-respirator. A fost intubat, cu puls stabil și transportat la UPU.”, mai precizează ISU Prahova.
Vezi mai jos imagini de la operațiune, transmise de pompierii prahoveni.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































