Imagini revoltătoare au fost surprinse de un cititor al ziarului nostru într-un tramvai de pe traseul 102 din Ploiești. Un tânăr a fost filmat în timp ce inhalează aurolac, fără să-i pese prea mult de oamenii din jur sau de faptul că ar putea fi deranjat de vreun polițist local sau jandarm.
Nu este pentru prima dată când siguranța și faptele antisociale petrecute în mijloacele de transport public din Ploiești ajung în presă.
Citește și: Tânără hărțuită și agresată sexual într-un autobuz din Ploiești. Unde sunt polițiștii locali și jandarmii?
Din spusele mai multor călători, tânărul înregistrat în timp ce respira în punga cu prenadez este cunoscut ca fiind o persoană agresivă.
Această situație a fost reclamată și Primăriei Ploiești prin intermediul aplicației Ploiești City App.
Citește și: Stațiile de autobuz și de tramvai TCE, vandalizate în Ploiești. Faptele rămân cu autor necunoscut în lipsa camerelor de luat vederi
Observatorul Prahovean a solicitat un punct de vedere Poliției Locale Ploiești cu privire la această situație
Citește și: Tramvai implicat într-un accident rutier pe strada Democrației din Ploiești
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































