Astăzi, în București, în sala Operei Române, s-au decernat premiile Olimpiadei Naționale de Lingvistică. Trei elevi prahoveni au fost printre premianți.
- Publicitate -
Trei elevi prahoveni au obținut distincții, clasându-se în primii 15% din țară:
Mincă Andrada, cls a VII-a, mențiune, CN Mihai Viteazul. Profesori îndrumători: Viorica Mudura și Gabriel Țaga
Ionescu Rareș, clasa a VIII-a, Școala Gimnazială Sf. Vasile. Profesor îndrumător Roxana Țaga.
Duca Ana Maria, cls a IX-a, CN IL Caragiale. Profesor îndrumător Nicoleta Deaconu.
- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































