Scumpirile carburanților continuă, iar noaptea trecută la stațiile OMV și Petrom prețurile au crescut, în medie, cu 10 bani pe litru. La Ploiești, Lukoil vinde cea mai ieftină benzină și motorină
La stațiile din Ploiești, benzina standard se vinde după cum urmează:
Petrom – 7,79 lei/litru
OMV – 7,90 lei/litru
Lukoil – 7,68 lei/litru
Mol – 7,88 lei/litru
Motorina standard:
Petrom – 8,21 lei/litru
OMV – 8,47 lei/litru
Lukoil – 8,11 lei/litru
Mol – 8,31 lei/litru
Ministrul Energiei, Virgil Popescu, nu a mai comentat scumpirile din ultima perioadă, ci doar a dat asigurări pe Facebook că există suficiente stocuri de carburanți.
”În urma apariției unor speculații de presă pe tema rezervelor de carburant la nivel național, Ministerul Energiei infirmă categoric existența unei astfel de probleme atât în privința stocurilor, precum și în privința aprovizionării cu carburanți. România deține toate resursele necesare pentru a asigura consumul atât pentru populație, cât și pentru economie” a fost mesajul lui Popescu.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































