Atenție, șoferi! Dacă aveți drum prin Ploiești sau vă pregătiți să ieșiți din oraș la această oră (19.00), ar fi bine să evitați zona străzii Gheorghe Doja. Se circulă bară la bară din centru până în zona AFI.
Un cititor al Observatorul Prahovean ne-a trimis mai multe imagini cu aglomerația infernală care s-a format vineri seară în zona centrală din Ploiești, pe porțiunea dintre Halele Centrale și mall-ul AFI Ploiești a străzii Gheorghe Doja.
Motivul îl reprezintă lucrările de reparații și asfaltare pe care Primăria Ploiești le-a comandat zilele trecute. Mai multe detalii despre acest subiect puteți citi accesând articolul: Încep lucrările de reparații carosabil pe strada Poștei din Ploiești.
Până astăzi, ieșirea din oraș spre Mizil, mai ales la orele de vârf, se făcea pe două artere principale: Strada Gheorghe Doja și Strada Poștei.
Vezi mai jos imagini de la fața locului.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































