„Pedeapsa” primită de un șofer din Ploiești, care și-a parcat mașina pe trotuar [FOTO]

Un șofer din cartierul Mărășești din Ploiești s-a trezit cu ștergătoarele ridicate peste noapte, după ce și-a lăsat mașina parcată pe trotuar, blocând complet circulația pietonilor.

- Publicitate -

Faptul că în Ploiești abia găsești un loc de parcare nu este o noutate, însă, chiar și așa, bunul simț ar trebui să ne împingă să lăsam puțin loc pe lângă mașină și pietonilor, atunci când, neavând parcare dedicată, lăsăm mașina pe trotuar.

De acest aspect se pare că a uitat șoferul unui autoturism marca BMW, care și-a parcat mașina în fața unul bloc de pe Strada Mărășești, vineri.

Citește și: Părinții care și-au încuiat fetița în mașină, într-o parcare din Prahova, erau la jocuri de noroc. Reacția Poliției

Un cititor al Observatorul Prahovean ne-a trimis o fotografie cu răzbunarea pietonilor care s-au trezit în imposibilitatea de a circula pe trotuar din cauza mașinii parcate.

- Publicitate -

“Mulți pietoni treceau prin zonă folosind pași laterali, pentru că altfel nu se putea trece. Asta până când unul din ei i-a ridicat ștergătoarele.

Mașina din imagine era parcată pe data de 13 ianuarie 2023 pe Strada Mărășești nr.277”, este mesajul cititorului care ne-a trimis fotografia alăturată.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112