Accident rutier la ieșire din Ploiești, în zona Spitalului Județean [FOTO]

Un accident rutier a avut loc în această seară, în jurul orelor 20.00, la intersecția străzii Alba Iulia cu DJ 102, în zona Spitalului Județean de Urgență Ploiești.

- Publicitate -

UPDATE Cine ar fi vinovat de producerea accidentului de marți seara, de la intrarea în Ploiești. Apelul familiei tânărului rănit pentru găsirea unui martor

Potrivit IJP Prahova, un conducător auto în vârstă de 24 de ani, în timp ce se afla la volanul unui autoturism, la ieșire din municipiul Ploiești, la intersecția străzii Alba Iulia cu DJ 102 ar fi fost acroșat de un alt autoturism condus tot de un bărbat în vârstă de 28 de ani.

Tânărul în vârstă de 24 de ani a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

- Publicitate -

Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest iar rezultatul este negativ. Traficul este dirijat de către polițiștii rutieri.

Știrea inițială:

Din primele informații, se pare că au fost implicate mai multe autoturisme. La fața locului se află deja echipaje de ambulanță și polițiștii rutieri.

Zona este renumită pentru viteza cu care se circulă dar și pentru incidente rutiere grave. În luna iunie a acestui an, un motociclist a murit după ce s-a izbit de separatorul de sens din și a intrat cu motorul sub o mașină care circula pe sens opus.

- Publicitate -

Citește și: Grav accident, în urmă cu puțin timp, în dreptul Spitalului Județean. Un motociclist în vârstă de 32 de ani și-a pierdut viața

Vezi mai jos imagini de la accidentul din această seară. Vom reveni cu detalii.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ciprian Pap
Ciprian Pap este jurnalist local din 2007. A lucrat ca redactor/reporter/realizator în presa tipărită dar și în TV, în redacții precum Universul Prahovean, Telegraful de Prahova, Alpha TV Ploiești, Monitorul de Prahova și Telegrama de Prahova (colaborator). Din 2008 face parte din echipa Observatorul Prahovean, unde a pus umărul la construcția ediției online. A renunțat treptat la scris pentru a se dedica dezvoltării tehnice a ziarului online și a proiectelor conexe iar acum este coordonatorul echipei tehnice. Este pasionat de tehnologie, publicitate și new media și îl vedeți semnând, din când în când, articole de profil.