Termo Ploiești a anunțat, marți dimineață, că s-a produs o avarie la cazanul de apă fierbinte (CAF 2). Operatorul de termoficare din municipiu a anunțat că furnizarea de agent termic este asigurată la parametri reduși.
Mai mulți ploieșteni s-au plâns, marți dimineață, de lipsa căldurii în apartamente.
„Știți cumva dacă iar este vreo defecțiune la cazanul de la Brazi? Caloriferele sunt reci și nu avem căldură de azi noapte, în zona Nord a Ploieștiului, pe strada Cameliei”, ne-a scris o cititoare a Observatorulph.ro.
Avarie la cazanul de apă fierbinte de la Termo Ploiești
O avarie s-a produs, marți dimineață, la ora 07.00, la cazanul de apă fierbinte (CAF2). Anunțul a fost făcut inclusiv pe site-ul Termo Ploiești.
„S-a oprit la ora 07.00 cazanul de apă fierbinte (CAF2) pentru eliminarea neetanșeităților. Timpul estimat pentru intervenție este de opt ore.
Pentru furnizarea de apă caldă și căldură este folosit TAG-ul. Furnizarea de agent termic se face la parametri reduși, în timpul intervenției”, a precizat Ioan Dobrescu, directorul tehnic al Termo Ploiești.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































