
Observatorulph.ro demarează astăzi o campanie pentru sensibilizarea autorităților (CNAIR, Poliție Rutieră, Primăria Tomșani) astfel încât tragedii precum cea de marți, când o fetiță de 10 ani a fost spulberată de un tir pe trecerea de pietoni din Loloiasca (DN 1B) să nu se mai repete!
Chiar dacă în zonă există restricție de viteză, trecerea de pietoni fiind amplasată pe raza unei localități, șoferii circulă cu mult peste limita de 50 de km la oră. Amplasarea unor echipaje de poliție, chiar și locală, mai ales când ies copiii de la grădiniță, ar fi mai mult decât oportună.
Cum s-a produs accidentul mortal de pe DN 1B, la Loloiasca. Victima, o fetiță de 10 ani
În plus, marcajul rutier al trecerii de pietoni este aproape șters, așa cum se poate vedea din imaginea trimisă de un cititor de la locul tragediei de acum două zile.
Cine este fetița lovită mortal de tir, pe DN 1 B, la Loloiasca
Observatorulph.ro a solicitat deja Poliției Rutiere Prahova și administratorului drumului, CNAIR, să ia de urgență măsuri suplimentare de creștere a siguranței pietonilor în zona unde se află mai multe sedii de instituții publice și o biserică.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































