Ecaterina Andronescu a vorbit la Digi24 despre protestele violente din 10 august din Piaţa Victoriei şi a subliniat că starea conflictuală a crescut din cauza faptului că oamenilor nu li s-a dat atenţie.
„În primul rând, era obligaţia celor de la guvern să cheme o echipă din Piaţă şi să se întoarca să se calmeze lucrurile. Nedându-le atenţie creşti starea conflictuală”, a spus Andronescu la Imparţial.
Potrivit acesteia, dreptul la proteste este constituţional, dar confruntarea agresivă nu caracterizează o ţară civilizată. În opinia sa, jandarmii ar fi trebuit să procedeze altfel, iar echipele de extractori să îi găsească pe cei violenţi.
citește mai multe pe digi24.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































