Cei ”executați” de Liviu Dragnea, de-a lungul timpului, se ridică acum împotriva lui. Cu mai multă sau mai puțină diplomație îi cer să facă un pas în spate, până când nu va distruge definitiv partidul.
Nicolae Bădălău și Ecaterina Andronescu, cândva două vârfuri ale PSD, i-au cerut public liderului Liviu Dragnea să se retragă rapid din poziția de lider, pentru că altfel va distruge această formațiune politică.
Într-un interviu acordat agenției mediafax, fostul premier Mihai Tudose a luat atitudine în același sens:
„Eu cred că este nevoie de o discuţie în partid şi nu numai pe temele supuse atenţiei de dna Andronescu. A fost şi scrisoarea dlui Bădălău din ianuarie, da? Şi aceea a rămas, cumva, nediscutată. Poate greşea, dar hai să vorbim înăuntru şi cu un ton civilizat, cu argumente pro sau contra, nimeni nu deţine adevărul absolut”, a declarat Mihai Tudose, întrebat joi de MEDIAFAX cum comentează scrisoarea deschisă în care senatorul PSD Ecaterina Andronescu cere un Guvern mai performant şi demisia liderului formaţiunii, Liviu Dragnea.
Mihai Tudose a mai catalogat ca fiind „un nonsens” gestul liderilor judeţeni PSD care au criticat-o pe Ecaterina Andronescu.
„Nu înţeleg cum se pot exprima public unii colegi de-ai mei înfierând exprimarea publică. Păi nu vi se pare că ceva e cam nonsens aici? Mai multe scrisori care înfierează public luarea de poziţii în public? Haideţi să ne păstrăm pentru discuţiile din partid. Plus tonul folosit. Putem să fim sau să nu fim de acord cu opinia cuiva, dar dna Andronescu nu a folosit un ton jignitor la adresa nimănui, e opinia domniei sale”, a afirmat Mihai Tudose, pentru MEDIAFAX.
sursa mediafax.ro
![]()
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























