De-aș fi fost țânțar ori căpușă mă mutam la Ploiești. Aici e raiul lor

18920715_1390331674365954_2135334035655774532_n.jpg

18920715_1390331674365954_2135334035655774532_n.jpg

După frământări, întâlniri si discuții dacă se justifică starea de alertă sau nu, cei care au în atribuții să se ocupe de mai binele ploieștenilor au sfârșit salvând încă odată bieții tânțari și bietele căpușe de la extincție.

- Publicitate -

Dacă erau organizați, până acum aveam un contract de deratizare. Poate e doar incompetență, dar incompetența ne provoacă la speculații. Speculăm deci: nu cumva s-a dorit să se ajungă în situația de a fi necesară starea de alertă, pentru a se putea oferi preferențial contractul de deratizare dezinsecție și astfel, prin omorârea căpușelor, să mai căpușeze câțiva băieți deștepți ceva?

Sau nu cumva această echipă eterogenă ce conduce orașul nu face nimic, pentru că nu s-a pus de acord cu privire la cine să primească laurii?

Pănă acum la realizări putem nota calea de rulare și schimbarea liniei de tramvai inaugurată cu fast si trecută la realizarile unui candidat la primărie- astăzi viceprimar- aflată însă plină de gropi. Ne referim la Soseaua Vestului.

- Publicitate -

Avem Parcul Municipal Vest trecut la realizările aceluiași om politic tot fără cale de acces serioasă, dar mai ales refăcut și reabilitat și replantat pomi și gazon și cam tot ce se află pe acolo deși s-ar fi presupus a fi funcțional.

Nu vă contabilizez acum promisiunile nici măcar una onorată. Poate le vom lua pe rând.

Vreau însă în mod special să consemnez această victorie de echipă și anume salvarea țânțarilor, căpușelor și a altor viețuitoare și rozătoare.

- Publicitate -

Instinctul de căpușă deprins în ani de administrație a învins. Felicitări, nu sunteți primarul respectiv viceprimarii ploieștenilor, ci ai țânțarilor și căpușelor!

V-am fi votat în continuare dacă eram țânțari. Ne-am fi chemat rudele să locuiască în acest rai. Dar suntem oameni. Și veti vedea asta când vom fi cu ștampila de vot în mână. Competenților!

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău