Imaginea minivacanței ne-a fost trimisă de un cititor, la fel de sătul ca mulți dintre noi să trăiască în mizeria celor pe care este aproape imposibil să îi civilizezi.
Și cum să nu se comporte ca într-o veritabilă cocină, atât timp cât nici poliția locală nu îi deranjează.
Ba mai mult, întâlnirea cu polițiștii locali a fost una amicală, susține cel care ne-a trimis imaginea:
”Când am sesizat polițiștilori locali, care erau la 10 metri de acești indivizi, au spus că vor lua măsuri imediat… Din păcate îl cunoșteau pe acest domn, sau salutat respectuos și fiecare și-a văzut de treaba lui… Mâncau semințe în continuare și politiștii locali ardeau banul public degeaba…”
Din păcate nu sunt singurii, iar parcurile din Ploiești arată mai mereu la fel, pline ce coji de semințe, peturi, ambalaje și resturi alimentare. Poate că mai mult de atât nu putem și nici nu avem șanse să ne schimbăm prea curând…


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































