Reparate pe fonduri europene, odată cu modernizarea liniilor de tramvai, Șoseaua Nordului și Șoseaua Vestului din Ploiești sunt deja pline de gropi.
Două dintre cele mai importante și intens circulate din Ploiești, Șoseaua Nordului și Șoseaua Vestului, au fost asfaltate acum mai puțin de trei ani, printr-un program de modernizare a căii de rulare a tramvaielor 101, respectiv 102, finanțat din fonduri europene.
În prezent, aceste străzi sunt pline de gropi, unele cu o adâncime suficient de mare încât să-ți rupi mașina, spre disperarea șoferilor.
Având în vedere că garanția pentru astfel de lucrări executate pe fonduri europene este de cel puțin cinci ani, nu înțelegem de ce actuala conducere a Primăriei Ploiești nu le solicită constructorilor vinovați să repare străzile ”ciuruite” pe cheltuiala lor.
sursa foto: Telegrama
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































