Multe dintre parcările de pe domeniul public, administrate de Primăria Ploiești prin SGU și taxate cu doi lei/oră, sunt pline de gropi și gunoaie.
Un exemplu în acest sens îl constituie parcarea din zona Hotelului Prahova, la câteva sute de metri de sediul Primăriei. Aceasta este poate cea mai aglomerată din oraș având în vedere poziționarea în centru, însă arată jalnic.
Atât locurile de parcare, cât și căile de acces sunt pline de gropi, ”varul” cu care au fost trasate locurile de parcare a fost spălat de ploi, iar șoferii nesimțiți aruncă gunoiul din mașină în imediata apropiere. Reamintim că aici ar fi trebuit să se construiască o parcare supra-terană, însă proiectul a rămas la stadiul de proiect.
De gropi nu au scăpat nici măcar pietonii, zona de pasaj pietonal din apropierea parcării arătând ca după bombardament. Imaginile trimise de un cititor sunt lămuritoare:
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112



































