Săptămâna viitoare vor începe lucrările la un sens giratoriu pe raza comunei Blejoi, unde se produc frecvent accidente rutiere.
Acesta va fi amenajat în intersecţia DN 1B cu Şoseaua Ploieşti -Blejoi (în dreptul Cimitirului de la Ploieştiori), o zonă cunoscută ca fiind generatoare de accidente rutiere.
Investiția va fi finanțată atât de la bugetul local, cât și de la Consiliul Județean Prahova, care a alocat la ultima ședință 200.000 de lei.
”Este o investiție necesară pentru siguranța traficului rutier, aici având loc numeroase accidente soldate cu pagube materiale, dar și cu rănirea șoferilor” a declarat primarul comunei Blejoi, Adrian Dumitru.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































