Recuperarea orelor pierdute în cele două zile în care școlile din Prahova au fost închise din cauza ninsorii și a gerului se va face până la sfârșitul anului școlar.
- Publicitate -
„Profesorii pot programa recuperarea orelor până la sfârşitul anului şcolar. Este vorba despre ore de evaluare şi nu de predare”, a spus Liviu Pop, secretarul de stat pentru învăţământ preuniversitar din Ministerul Educaţiei, citat de rtv.net.
Copiii din ciclul primar vor mai merge la şcoală trei săptămâni, după care intră în vacanţa intersemestrială.
- Publicitate -
Marți, 24 ianuarie, va fi zi liberă pentru toți bugetarii, iar unitățile de învățământ vor fi închise.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























