Echipa de baschet masculin a Clubului Sportiv Municipal Ploieşti a făcut, astăzi, primul transfer important în perspectiva participării în Liga Naţională: Cătălin Burlacu a semnat, în prezenţa directorului Cezar Stoichiciu, un contract valabil pentru următorul sezon, cu opţiune de prelungire pentru încă unul!
După ce a contribuit la promovarea echipei în Liga Naţională din postura de preşedinte onorific al secţiei de baschet din cadrul CSM Ploieşti, cel mai important baschetbalist român al ultimului deceniu a decis să-i ajute pe băieţi şi din teren, cel puţin în primul sezon petrecut de CSM Ploieşti în primul eşalon al baschetului românesc. Venit după un sezon la SCM Craiova, Cătălin Burlacu a declarat pentru site-ul oficial al clubului: „Mă simt deosebit de emoţionat în aceste momente în care văd cum creşte acest proiect minunat numit CSM Ploieşti, cu menţiunea că vreau să le mulţumesc încă o dată primăriei, consiliului local, ploieştenilor ce ne-au susţinut şi ne vor susţine şi viitorilor parteneri privaţi. Sunt deosebit de onorat să răspund afirmativ ofertei făcută de club jucătorului Cătălin Burlacu, deci am decis să rămân pe parchet alături de acest minunat colectiv care stă să se contureze, de la o zi la alta. Fiţi siguri, vom construi o echipă care vrea doar performanţă la nivel înalt! Să ne bucurăm împreună că Ploieştiul a revenit pe harta baschetului românesc şi, în curând sper eu, pe harta baschetului european. Hai CSM Ploieşti!” Cătălin Burlacu va fi, în continuare, şi preşedinte onorific al secţiei de baschet a clubului nostru.
sursa: csmploiesti.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































