Linia de tramvai e plină de bălării „europene” în loc de gazon

tramvai1

tramvai1

Pe o distanță considerabilă, liniile de tramvai din Ploiești ar fi trebuit să fie eco, după reabilitare, prin plantarea de gazon.

- Publicitate -

De la proiectul care a înghițit zeci de milioane de euro din fonduri europene și de la bugetul local, la realitate, e totuși cale lungă și presărată cu…buruieni!

Pe linia 101, de exemplu, iarba cu care ar fi trebuit amenajat tronsonul arată deplorabil.

Chiar dacă Primăria Ploiești a vrut prin această metodă să copieze marile orașe europene, care pun accent pe zona de spații verzi, diferența este uriașă.

- Publicitate -

Efectul obținut de constructori este inestetic și deplorabil…

Așa arată o linie de tramvai eco din Varșovia, Polonia

varsovia

Așa arată acum tronsonul 101 pe strada Gh. Doja

- Publicitate -

tramvai2

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău