Zoo Bucov, abatorul animalelor sălbatice / Un cerb carpatin a fost lăsat să moară sub ochii angajaților / AUDIO declaraţia directorului zoo

cerb_carpatinLa doar trei luni de la moartea unui iac tibetan, în această dimineață la Zoo Bucov a mai murit un animal. Este vorba de unul dintre cei doi cerbi carpatini ai grădinii zoologice. Ca și în cazul iacului, Cătălin Vlad, directorul Parcului Constantin Stere și administratorul Zoo Bucov, a încercat să ascundă evenimentul după care s-a văzut nevoit să confirme moartea cerbului. Acesta descrie modul în care s-a produs evenimentul în înregistrarea discuției telefonice pe care a avut-o cu reporterul Alpha TV, Ciprian Pap.
Vă reamintim că în urmă cu trei luni, în aceeași grădină zoologică iacul scăpat de sub control a împuns-o pe nutriționista așezământului după care a fost lăsat să pască lucernă până a murit chiar sub ochii directorului Vlad. Iacul a fost primul animal mort în la Zoo Bucov în intervalul 1970 – 2010 și nimeni nu a fost sancționat. De asemenea, pe teritoriul Parcului Stere funcționează și adăpostul de câini comunitari, adăpost în care este în mijlocul unui scandal mediatic de proporții ca urmare a relelor tratamente care le sunt aplicate patrupedelor.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău